Předkládám zde pár slov o původu své tvorby a vzniku těchto stránek.

Kreativní tvorbě se věnuji již několik let. Je to pro mne objevování zajímavých věcí, odpočinek a také možnost, jak obdarovat své blízké.

Svoje první batikované tričko s typickými vázanými kruhy jsem vytvořila v mých asi 16 letech. Byly to mé první krůčky ke kreativnímu tvoření. Postupem času jsem se dopracovávala k dalším technikám, jako je šitá či mačkaná forma batiky. S touto samostatně nabytou praxí jsem se pak s barvením triček na pár let rozloučila. Po několikaleté odmlce jsem se k batice vrátila, ovšem klasické obarvování mi přestalo stačit a tak jsem začala zkoušet trička malovat. Jelikož mi nikdo nedokázal, či nechtěl kvůli svému osobnímu know-how poradit, trvalo mi doslova pár let, než jsem našla k malbě vhodné barvy. Mezitím jsem vyzkoušela snad opravdu všechny možné ostatní varianty. Od té doby vznikají malovaná trička, která často putují jako dárek některému členu rodiny nebo do kruhu mých přátel.

Ze stránek je však patrné, že jsem nezůstala pouze u triček. Mému vnitřnímu Já toto vyjádření nestačilo a tak se u nás doma začaly objevovat svícny ze slaného těsta či buddhistická ikonografie, jež mne fascinuje svými propracovanými detaily i jemností tahů. Na popud mého přítele jsem také začala malovat nejprve na didgeridoo (australský hudební nástroj), jichž je také výrobcem, později i na dřevěné desky různých tvarů a velikostí rozličné motivy, přičemž jsem malbu později rozšířila o techniku vypalování žhavým železem.

Jak jsem se již zmínila, toto tvoření mi slouží také k obdarovávání blízkých. Pro své dvě neteře jsem například upekla adventní kalendář, celý z perníkového těsta, o němž se domnívám, že má mnoho výhod. Je ekologický, neboť z něho nezbyde ani kousíček k recyklaci, a to dokonce ještě před uplynutým adventu :o), a pro děti zajímavější nežli spousta těch kupovaných čokoládových, což rádi uvidí zřejmě i rodiče.

Od roku 2008 se navíc zabývám výrobou bižuterie, k čemuž používám zejména skleněné korálky, ovšem nevyhýbám se ani jiným materiálům, jako je například dřevo či plast. V této sféře objevuji stále nové techniky, jež ráda zkouším. Také korálky představují spoustu dárků pro mé kamarádky a příbuzenstvo ženského pokolení. A vlastně jejich ponoukání dalo vzniknout těmto stránkám. Prý si své výrobky nemám syslit jen pro sebe :o)

Veškeré mé tvoření je pro mne úžasným relaxem a zklidněním. Navíc...kdo si hraje, nezlobí. Jsem člověk, který rád zkouší v tomto směru nové a nové věci, a tak se nejspíš tyto stránky o některé z nich v budoucnu ještě rozšíří.Vše dobré Vám na cestě tvoření a sebevyjadřování přeje
Líňa

© 2010 AtelierDoma.cz | design & programming ProgDan Soft